Montaż wkładów kominowych
Rury kwasoodporne, aluminiowe, żaroodporne, ceramiczne czyli wkłady kominowe służą do odprowadzania spalin z pieców na paliwa ciekłe i stałe. Są koniecznością by zabezpieczyć przed agresywnym działaniem spalin i wytrącanym skroplin powodujących erozję komina. Gwarantują nam bezpieczeństwo przed zatruciem i uszkodzeniem budynku i komina.
Nasza firma służy Państwu fachową obsługą ich dobrania i instalacji w odpowiednich,bezpiecznych parametrach. Materiał jest dobierany indywidualnie pod wymogi danego urządzenia grzewczego. Ponosimy odpowiedzialność za sprawne i wytrzymałe działanie wszystkich elementów systemu na długie lata.
System wkładów kominowych służy do odprowadzenia spalin z kotłów gazowych i olejowych. Wkłady składają się z rur, trójników, kolan, redukcji, wyczystki. zbiornika odprowadzającego skropliny Elementy wkładów wykonane są ze stali kwasoodpornej grubości 0,6-0,8 mm wszystkie elementy wkładów kominowych posiadają atest.
Rury kwasoodoporne
Rury aluminiowe
Rury żaroodporne
Rury ceramiczne
Montaż wkładów kominowych
Kanały spalinowe przeznaczone do odprowadzania spalin z kotłów gazowych i olejowych muszą być wyposażone w wkład ze stali kwasoodpornej. Średnice stalowych wkładów kominowych są zróżnicowane w zależności od zapotrzebowania urządzenia grzewczego. Najczęściej w budownictwie jednorodzinnym występują 12-13 cm i są wystarczające do podłączenia typowych kotłów gazowych i olejowych.
Montaż wkładów kominowych – mazowieckie
Po zamontowaniu wkładu całkowita szczelność przewodu
Polepszenie ciągu kominowego
Zapobiega wstecznemu ciągu zawirowań powietrza i wilgotnieniu ścian
Dający się montować w krzywych i małych przewodach kominowych
Wstrząsy, pęknięcia kominów nie powodują mechanicznego uszkodzenia elastycznej wkładki
Trwałość wkładki określona na podstawie badań ok.20 lat
Wkłady stalowe wprowadza się luźno do kanału kominowego by umożliwić rozszerzanie się wkładu i spływ wody kondensującej po zewnętrznej powierzchni. W dolnej części kanału spalinowego umieszcza się zbieracz kondensatu połączony rurką z odpływem do kanalizacji lub naczyniem zbiorczym. W skład systemów stalowych wchodzą trójniki, wyczystki, kolana oraz segmenty wylotowe w formie ustnika lub daszka.
Coraz częściej znajdują zastosowanie rury dwuścienne przeznaczone do podłączenia kotłów z zamkniętą komorą spalania. Pełnią one rolę podwójną – odprowadzają spaliny i doprowadzają powietrze do spalania.
602 720 124
602 720 124
Każdy kocioł grzewczy musi być wyposażony w wkład kominowy. Nowoczesne kominki często posiadają wkład kominowy, co przyczynia się do poprawy ich wydajności i zapewnia większe bezpieczeństwo.
Jednak w niektórych przypadkach, na przykład przy intensywnym użytkowaniu kominka, może być konieczne częstsze sprawdzanie, nawet co kilka miesięcy.
Montaż wkładu kominowego to proces, który należy powierzyć doświadczonemu fachowcowi. Profesjonalista zapewni nie tylko bezpieczeństwo i skuteczność działania, ale także zgodność z obowiązującymi przepisami. Ryzyko związane z samodzielnym montażem jest zbyt duże, by warto było podejmować się tej pracy na własną rękę. Dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą, który doradzi i przeprowadzi montaż wkładu kominowego w sposób profesjonalny i bezpieczny
Wybór odpowiedniego wkładu kominowego to kluczowy krok podczas budowy lub modernizacji kominka. Pomimo różnic w kosztach, warto zainwestować w wysokiej jakości model, który zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale także większą efektywność i oszczędność w dłuższej perspektywie. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie i komforcie użytkowania kominka.